I Polska Konferencja Eyetrackingowa

30 listopada 2012 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się I Polska Konferencja Eyetrackingowa pt. Eyetracking w badaniach społecznychi  humanistycznych. Teoria – metoda – aplikacja. Zorganizowała ją  Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL wraz z firmami Neuro Device i SensoMotoric Instruments.  [zobacz program]

Program jednodniowej Konferencji został podzielony na cztery sesje o charakterze teoretyczno-poznawczym i aplikatywnym. W części, w której prelegenci prezentowali wyniki swoich badań,  można było dowiedzieć się wiele o zastosowaniach eye-trackingu w badaniach dotyczących fobii społecznych, wyobraźni, jak i w badaniach nad pamięcią roboczą. Zaprezentowane zostały też wyniki badań nad percepcją napisów do programów audiowizualnych dla osób niesłyszących, przedstawiono ciekawe rezultaty eksperymentu naukowego dotyczącego prowadzenia pojazdów, wykorzystania eye-trackingu i face-trackingu jako narzędzia weryfikacji skuteczności bodźców marketingowych. Pokazano również, jak mogą wpłynąć eye-trackingowe badania mobilne na skuteczność strategii reklamowych firm oraz jak zmienia odbiór sztuki audiodeskrypcja. Podczas ostatniej, warsztatowej części Konferencji można było obejrzeć Laboratorium Psycho-Neuro-Fizjologiczne i Studio High Definition KUL, zapoznać się ze wszystkimi rodzajami eyetrackerów firmy SensoMotoric Instruments oraz porozmawiać z pracownikami SMI i Neuro Device.

Konferencja była okazją nie tylko do zapoznania się z ostatnimi  najciekawszymi zastosowaniami analiz eye-trackingowych w różnych dziedzinach nauki, ale również okazją do spotkania się osób, które zajmują sie zawodowo (w firmach i na wydziałach uniwersyteckich) tego typu badaniami i wymiany doświadczeń. Nasz Zespół w pełnym składzie również wziął udział w konferencji oraz aktywnie uczestniczył w dyskusjach.

Galeria zdjęć

Pod tym adresem znajdziecie więcej zdjęć: http://www.kul.pl/30-listopada-2012,art_39433.html